• תפריט
  • תפריט
תחבורה בהולנד

תחבורה בהולנד – כל המידע למטייל

למרות שמדובר במדינה קטנה, דרכי התחבורה בהולנד הן מגוונות, והמידע הזמין עלול להיות מבלבל. במדריך לתחבורה בהולנד נציג בפניכם את כל הפרטים החשובים, הדרכים המומלצות להתניידות בהולנד והדרך הבטוחה להזמין כרטיסים לתחבורה ציבורית בהולנד.

הדרך המומלצת להזמנת כרטיסים לתחבורה ציבורית בהולנד היא OMIO, מנוע חיפוש וותיק בתחום שמאפשר השוואה והזמנה של מגוון דרכי תחבורה בהולנד באותה הפלטפורמה: רכבות, אוטובוסים, טיסות וגם מעבורות. השוואה וחיפוש באומיו הוא השלב הראשון לתכנון יעיל של החופשה בהולנד.

באיזה אמצעי תחבורה בהולנד כדאי להשתמש?

אמצעי תחבורה בהולנד יכולים להיות מגוונים מאוד, וקשה להצביע על דרך אחת שמומלצת לכולם. כמו כן, ייתכן שבמהלך הטיול ברחבי הולנד תמצאו את עצמכם משתמשים במספר אמצעי תחבורה שונים. בנחיתה, למשל, אנו ממליצים להתחיל את הטיול עם הסעה פרטית משדה התעופה בהולנד שהזמנתם מראש, עם נהג שימתין לכם ביציאה מהשדה, להתחלה רגועה של החופשה.

בערים הגדולות ניתן להתנייד בקלות בתחבורה ציבורית, והרכבות בהולנד יקחו אתכם במהירות ובזול בין רוב הערים במדינה. אם אתם מתכננים לעבור בין מגוון יעדים ולגלות את האיזורים הכפריים יותר, השכרת רכב בהולנד היא פתרון נהדר עבורכם. וכמובן שאי אפשר להמשיך במדריך לתחבורה בהולנד בלי לציין השכרת אופניים באמסטרדם, לחוויה הולנדית אותנטית.

איך מזמינים כרטיסים לתחבורה ציבורית בהולנד?

כדי לערוך השוואת מחירים ולבדוק את כל האפשרויות הקיימות ביעילות, הדרך המומלצת להזמין כרטיסים לתחבורה בהולנד היא בעזרת אומיו, מנוע החיפוש שממוקם כאן בעמוד לנוחיותכם ומאפשר לבדוק את המחירים למגוון אפשרויות תחבורה בהולנד באופן מסודר.

מדובר במנוע חיפוש ידידותי שמאפשר למטיילים לתכנן את החופשה מראש בקלות: באותה הפלטפורמה תוכלו לחפש ולהזמין כרטיסים לרכבות, אוטובוסים ומעבורות בהולנד.

אז איך זה עובד?

שלב ראשון: מזינים בתיבת החיפוש הלבנה כאן את המוצא והיעד, ולאחר מכן את תאריכי היציאה והחזרה.

שלב שני: סינון ומיון התוצאות. בחלק העליון של העמוד תוכלו לבחור בין רכבות בהולנד, אוטובוסים בהולנד ומעבורות בהולנד (בהתאם לזמינות), כאשר לצד כל אפשרות יופיעו המחירים ההתחלתיים וזמני המסע המינימליים.

לחצו על "Filter" כדי לסנן את התוצאות: "Stops" כדי להגביל את מספר העצירות, "Price" כד להגביל את טווח המחירים וכול'.

שלב שלישי: לוחצים על הכרטיס הרלוונטי בהלוך ובחזור, ועוברים לטופס הזמנה קצר שכולל הזנת פרטי הנוסעים ופרטי תשלום. במהלך ההזמנה תוכלו לבחור בין סוגי כרטיס שונים, סוגי מושבים וכול'.

הסעה משדה התעופה בהולנד

התחבורה בהולנד כוללת מגוון אפשרויות, אך לעיתים אין תחליף להזמנת הסעה פרטית בהולנד, במיוחד כשמדובר בתחילת הטיול. כשנוחתים בשדה לאחר טיסה מעייפת עם מזוודות גדולות, השימוש תחבורה ציבורית בהולנד, שכולל שיטוט בחיפוש אחר התחנה וקניית הכרטיסים עם המזוודות המסורבלות, עלול להיות מתיש. לעומת זאת, הזמנת הסעה משדה התעופה בהולנד עם נהג שימתין לכם בנקודת המפגש עם שלט, תעניק לכם התחלה רגועה לטיול.

הדרך המומלצת להזמנת הסעה משדה התעופה בהולנד היא בעזרת מנוע החיפוש של גט טרנספר,  שמציע מספר אפשרויות תחבורה בהולנד: הסעה פרטית בהולנד (Transfer), מונית (Taxi), או נהג לפי שעה (Per Hour).

השירות מתאים במיוחד למטיילים שיש להם צורך ברכבים לקבוצות גדולות, או רכבים מסוג מסוים.

בחיפוש שערכנו להזמנת הסעה משדה התעופה בהולנד, בעזרת מנוע החיפוש של גט טרנספר, מצאנו בקלות הזמנה של מגוון סוגי רכבים: רכב עסקי, רכב פרימיום, רכב VIP, רכב שטח, מיני וואן לשמונה, מיניבוס ל16 נוסעים ואפילו אוטובוס לחמישים נוסעים. מנוע החיפוש בעצם עובד בשיתוף עם חברות מקומיות לפי סטנדרט איכות מסוים, וכולל זמן המתנה (עד 60 דקות בשדות תעופה ו15 דקות בשאר היעדים). כמו כן, ניתן לדעת מראש כמה מזוודות כלולות במחיר. 

מי שיכול להשקיע מעט יותר ורוצה ליהנות מחופשה מפנקת, יכול לקחת הפסקה מדי פעם מתחבורה ציבורית בהולנד וליהנות מהזמנה פשוטה אונליין של הסעה פרטית.

בנוסף, הזמנת נהג פרטי בהולנד בעזרת גט-טרנספר יכולה להיות אפשרות נהדרת לתכנון טיול יומי, עם תשלום לנהג לפי שעה שיסיע אתכם בין האטרקציות השונות. כך תוכלו ליצור את הטיול המושלם המתאים עבורכם, ולא להסתמך על סיורים מאורגנים שלא מתאימים לכם.

רכבות בהולנד

מערכת הרכבות הנהדרת היא הראשונה עליה נדבר ברשימת צורות התחבורה בהולנד. במדינה קטנה, ללא טיסות פנים, הרכבות בהולנד הן אפשרות יעילה, זולה ופופולרית למעבר בין היעדים המרכזיים.

מערכת הרכבות בהולנד היא מצוינת, ומגיעה כמעט לכל עיירה ועיר במדינה.  תוכלו למצוא גם רכבות לילה בהולנד, ובנוסף ניתן למצוא גם מספר רכבות בינלאומיות מהולנד ליעדים כמו בלגיה, צרפת, גרמניה ועוד.

תחבורה בהולנד באמצעות רכבות היא ידידותית לכל מטייל, אך רכישת כרטיסים מראש תעזור לכם ליהנות ממסע קליל יותר ללא בזבוז זמן בתחנה.

ניתן לרכוש מספר סוגי כרטיסים לרכבות בהולנד: כרטיס הלוך חזור, כרטיס יומי ללא הגבלה (ביעדים מסוימים), כרטיס לכיוון אחד וגם כרטיס זול לילדים. חברת הרכבות בהולנד אף מציעה רכישת כרטיסים עם הנחה משתנה לנסיעה בשעות ה"אוף-פיק" בהן אין הרבה נוסעים בדרך כלל.

ישנן מספר סוגי רכבות בהולנד: רכבת ה"ספרינטר" היא רכבת לנסיעות קצרות יחסית, בעוד רכבת ה"אינטר-סיטי" היא רכבת נוחה יותר, לנסיעות ארוכות יותר וכוללת גם שירותים בדרך כלל.

בחלק מהרכבות, בעיקר ברכבות הבין עירוניות, תוכלו ליהנות מחיבור לאינטרנט אלחוטי. בנוסף, ברכבות הבין עירוניות יש בדרך כלל אפשרות ליהנות מ"איזור שקט".

תחבורה בהולנד באמצעות רכבות היא בדרך כלל האמצעי הכי טוב לחיסכון בזמן במהלך הטיול.

אלו רק כמה מהקווים המרכזיים של רכבות בהולנד:

רכבות מאמסטרדם לרוטרדאם ובחזרה יוצאות בתדירות גבוהה מהבוקר עד הלילה. זמן הנסיעה ברכבת המהירה מאסטרדם לרוטרדאם הוא כארבעים דקות, ומחירי הכרטיס מתחילים מכ18 אירו לכיוון.

רכבות מאמסטרדם להאג יוצאות מהבוקר עד הלילה, בתדירות גבוהה בשני הכיוונים. זמן הנסיעה מאמסטרדם להאג הוא כחמישים דקות, והמחירים מתחילים מכ15 אירו לכיוון.

רכבות מאמסטרדם לאיינדהובן יוצאות מהבוקר עד הלילה, בתדירות גבוהה. זמן הנסיעה מאמסטרדם לאיינדהובן הוא כשעה ועשרים דקות ומחירי הכרטיסים מתחילים מכ23 אירו לכיוון. 

אוטובוסים בהולנד

אוטובוסים מציעים צורת תחבורה בהולנד שהיתרון המרכזי בה הוא המחיר הזול, כמו גם הגעה למגוון יעדים אליהם הרכבות לא מגיעות. תחבורה ציבורית בהולנד ידועה כיעילה, וגם האוטובוסים בדרך כלל לא מאכזבים. מערכות האוטובוסים בהולנד הן יעילות וזולות, בין אם מדובר באוטובוסים בין עירוניים מעיר אחת לאחרת או בתוך ערים גדולות. מחירי כרטיסים לאוטובוס בהולנד, גם אם מדובר בנסיעה ארוכה יחסית של מספר שעות, עולים בדרך כלל כמה אירו בודדים, וניתן לרכוש אותם בקלות מראש במנוע החיפוש של אומיו כאן בעמוד, כדי להבטיח תכנון קליל וחלק של הטיול.

היתרון המרכזי של האוטובוסים בתור צורת תחבורה בהולנד, מלבד המחיר, הוא שהם מגיעים לטווח רחב יותר של יעדים לעומת הרכבות בהולנד.

מצד שני, הנסיעה באוטובוס בין עירוני בהולנד בדרך כלל ארוכה מעט יותר לעומת המקבילה ברכבת ישירה.

ישנן מספר חברות תחבורה בהולנד שמפעילות קווי אוטובוסים עירוניים או בין-עירוניים, עם תנאים שונים ומחירים שונים, ביניהן: Conexxion, flixbus, GVB, blablacar bus  ועוד.

השוואת מחירים לאוטובוסים בהולנד

בחיפוש אחר צורת התחבורה בהולנד שתעזור לכם לחסוך בהוצאות החופשה, בדקנו מהם המחירים לכמה מקווי האוטובוס הפופולריים ביותר במדינה:

אוטובוס מאמסטרדם לרוטרדם יוצא מהבוקר עד הלילה בתדירות גבוהה, עם מחירי כרטיסים שמתחילים מכ3 אירו בלבד לכיוון, וזמן נסיעה של כשעה ועשר דקות.

אוטובוסים מאיינדהובן למאאסטריכט יוצאים מספר פעמים ביום, עם מחירים שמתחילים מכ4 אירו וזמן נסיעה של כשעה.

אוטובוסים מאמסטרדם להאג יוצאים מספר פעמים ביום, עם זמן נסיעה של כ45 דקות ומחירים שמתחילים מכ7 אירו לכיוון.

מעבורות בהולנד

מעבורות הן צורת תחבורה בהולנד שמציעה למטיילים חוויה מיוחדת במהלך הטיול עם נופים מרהיבים, אך גם דרך מעולה להתנייד עם רכב בין הולנד לאנגליה.

מעבורות בהולנד מגיעות בעיקר ליעדים באנגליה, אך גם לנורווגיה.

מעבורת מהולנד לאנגליה היא דרך פופולרית לטייל בין ערים מרכזיות בשתי המדינות, במיוחד אם אתם מטיילים באירופה עם רכב שכור, אותו אפשר להעלות למעבורת ברכישת כרטיס מתאים.

ניתן לערוך השוואת מחירים בין מעבורות לבין מגוון דרכי תחבורה בהולנד ולבצע הזמנת כרטיסים אונליין מראש, בעזרת מנוע החיפוש של אומיו.

מעבורת מהולנד לאנגליה היא לא תמיד הדרך הזולה או המהירה ביותר לעבור בין שתי המדינות, אך היא אידיאלית למי שרוצה לעשות את המעבר עם נוף יפהפה וליהנות מחוויה מיוחדת (עם אפשרות לקבינה פרטית בדרך כלל). או, כאמור, למי שרוצה להעביר את הרכב מהולנד לאנגליה או בחזרה.

אלו כמה מקווי המעבורות מהולנד לאנגליה אשר זמינים כיום:

מעבורת מהוק אוף הולנד להארוויץ'

מעבורת מהוק אוף הולנד, עיירה במרחק של כחצי שעת נסיעה מרוטרדאם, שמגיעה להארוויץ', עיירה באסקס אנגליה. את המעבורת מפעילה חברת סטנה ליין, וזמן השייט הוא כשבע שעות. מחירי הכרטיסים מתחילים מכ53 אירו לכיוון, לקבינה פרטית קטנה. בקו זה יוצאות כ16 הפלגות מדי שבוע.

מעבורת מאמסטרדם לניו קאסל

זמן המסע מאמסטרדם לניו קאסל במעבורת הוא כשש עשרה שעות וארבעים וחמש דקות, ומחירי הכרטיסים מתחילים מכ82 אירו לקבינה פרטית. את המעבורות בקו זה מפעילה חברת DFDS עם כשבע הפלגות בשבוע.

השכרת רכב בהולנד

הולנד היא מקום יפהפה לנהיגה, עם מגוון כבישים לצד נוף יפהפה של טחנות רוח, שדות ואיזורים כפריים. השכרת רכב בהולנד מתאימה בעיקר למי שמתכנן לצאת אל מחוץ לגבולות העיר הגדולה, ולטייל ברחבי איזורים כפריים באופן העצמאי ביותר וללא הגבלה של לוחות זמנים ותחבורה ציבורית.

מדובר בצורת תחבורה בהולנד שיכולה להעניק לכם טיול שונה לחלוטין, עם הרגשה עצמאית והאפשרות לגלות יעדים גם מחוץ למסלול התיירותי.

כדי לבצע השכרת רכב בהולנד בתבונה, כדאי מאוד לערוך השוואת מחירים ולא להסתפק בהצעה הראשונה שאתם מקבלים. כמו כן, היינו ממליצים בהחלט להזמין השכרת רכב בהולנד מראש, כדי לוודא שסוג הרכב הרצוי זמין, ושתוכלו למצוא את המחירים הכי זולים.

זוהי הסיבה שהדרך המומלצת להשכרת רכב בהולנד היא בעזרת רנטלקארס, מנוע חיפוש שיאפשר לכם לערוך השוואת מחירים אונליין, בין מגוון חברות: מקומיות או בינלאומיות, קטנות או גדולות. תוכלו לקרוא את כל הפרטים והאותיות הקטנות בנחת וגם להוסיף תוספות אם יש בכך צורך, ולנהל את ההזמנה אונליין.

כמה עובדות על נהיגה בהולנד

רגע לפני השכרת רכב בהולנד, כדאי לעבור על חוקי הנהיגה בהולנד.

כמו כן, במיוחד כשמדובר ברכיבה בערים, כדאי לשים לב ולתת זכות קדימה לרוכבי האופניים. בחלק מהכבישים בהולנד תתקלו בשלטי "auto te gast", כלומר "רכבים הם אורחים". בכבישים אלו, האופניים יכולים להשתמש בכל רוחב הכביש ומגיעה להם זכות הקדימה.

בהולנד נוהגים בצד ימין של הכביש. מומלץ להגיע לחופשה עם רישיון בינלאומי בנוסף לרישיון הישראלי, כדי להמנע מבעיות במהלך ההשכרה.

כדי למצוא השכרת רכב בהולנד ולשריין הזמנה כבר עכשיו, הזינו את את תחנת האיסוף, התאריכים והשעות, ולחצו על "חפש" במנוע החיפוש של רנטלקארס שממוקם ממש כאן.  

בשלב הבא תוכלו לסנן את התוצאות לפי סוג רכב (רכב סטיישן, קטן, משפחתי, פרימיום, מיני וואן, ג'יפ, יוקרה ועוד) בחלק העליון של העמוד, או לפי מגוון קריטריונים נוספים. בכל הצעת מחיר להשכרת רכב בהולנד שתופיע בעמוד התוצאות, תוכלו לעבור על פרטים חשובים, החל מפרטי הרכב הטכניים, מספר המזוודות, סוג תיבת ההילוכים ועד לדירוג החברה על ידי הלקוחות הקודמים, המחיר ועוד. תהליך ההזמנה הקצר כולל בדרך כלל אישור מיידי, אך לעיתים יש צורך להמתין לאישור מחברת השכרת הרכב. שיטת התשלום משתנה מחברה לחברה, ובדרך כלל יש צורך לשלם לפחות חלק מסכום ההזמנה במועד ההזמנה כדי לשריין אותה.   

אם מתכננים את השכרת הרכב בחוכמה ומספיק זמן מראש, מדוברת בצורת תחבורה בהולנד שיכולה לחסוך לכם כסף וזמן, וגם לשדרג את החוויה.

השכרת אופניים בהולנד

הולנד ידועה כמדינה ידידותית במיוחד לרוכבי אופניים. כשמחפשים דרכי התניידות ותחבורה בהולנד, אי אפשר שלא לדבר על אופניים. העיר ההולנדית אוטרכט נחשבת לעיר הידידותית ביותר לרוכבי אופניים בעולם, וגם אמסטרדם נמצאת גבוה ברשימה.

השכרת אופניים בהולנד לתיירים תעשיר לכם את החופשה בחוויה הולנדית אמיתית. הדרך המומלצת להשכרת אופניים בהולנד, בין אם באמסטרדם או במגוון ערים נוספות, היא באמצעות מנוע השוואת המחירים של בייקסבוקינג, שמאפשר למטיילים המתכננים את הטיול בהולנד לתכנן גם את החלק של השכרת האופניים מראש. הוא פועל עם חברות מקומיות, ומאפשר לכם לצפות בסוגי האופניים הזמינים מראש, לדעת את המחיר מראש, לשריין את סוג האופניים הרצוי, לבדוק את תנאי ההזמנה, הביטוח וכול'.

כדי להזמין השכרת אופניים בהולנד כבר עכשיו, הזינו את העיר הרצויה במנוע החיפוש של בייקסבוקינג שממוקם ממש כאן, ואת התאריכים והשעות כמובן. תוכלו לבדוק את כל הפרטים החשובים בעת החיפוש ולבצע הזמנה באופן מיידי. לאחר אישור ההזמנה, תקבלו ואוצ'ר אותו תתבקשו להציג בעת איסוף האופניים.

הזמנת השכרת אופניים בהולנד מראש, תעזור לכם להימנע מבזבוז זמן יקר במהלך החופשה במעבר בין חנות השכרה אחת לאחרת,  להימנע ממצבים בהם אין מספיק אופניים לכל המשפחה או שאין אופניים שמתאימים לילדים וכול'. בהזמנת השכרת אופניים בהולנד מראש עם בייקסבוקינג, תוכלו להזמין אופניים לכל המשפחה בהתאם לזמינות (כדאי להזמין כמה שיותר זמן מראש).

בנוסף, עם בייקסבוקינג אפשר למצוא גם השכרת אופנוע בהולנד, השכרת קורקינטים חשמליים בהולנד, השכרת קטנוע בהולנד ועוד, בהתאם לזמינות.

לסיכום, למרות שמטיילים רבים נוטים להשאיר את תכנון ההתניידות והתחבורה בהולנד לדקה התשעים, תכנון מושכל ומוקדם של הנסיעות ורכישת הכרטיסים יכול לחסוך לכם כסף וזמן וגם להפוך את החופשה לנוחה וקלילה יותר.

הגב

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *